Strona główna / Blog / MB AI dołącza do Klastera Life Science w Krakowie: Nowy rozdział w innowacjach medycznych
innowacje medyczne

MB AI dołącza do Klastera Life Science w Krakowie: Nowy rozdział w innowacjach medycznych

05 września 2023

Rewolucja w medycynie

Z radością informujemy, że MB AI, czołowy dostawca rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji dla sektora medycznego, dołączył do prestiżowego Klastera Life Science w Krakowie. To połączenie otwiera nowy rozdział w naszej misji, aby przekształcić opiekę zdrowotną poprzez innowacyjne technologie.

Klaster Life Science w Krakowie to dynamicznie rozwijająca się sieć skupiająca instytucje naukowo-badawcze, przedsiębiorstwa i organizacje z sektora ochrony zdrowia. Jego celem jest wspieranie innowacji (w tym między innymi badania nad sztuczną inteligencją w medycynie) i współpracy w dziedzinie nauk o życiu. Umożliwia to przyspieszenie badań, rozwój nowych technologii i ułatwienie ich komercjalizacji.

Przystąpienie MB AI do Klastera Life Science jest naturalnym krokiem dla naszej firmy, która jest zdecydowana na wdrażanie najnowszych rozwiązań w dziedzinie sztucznej inteligencji w medycynie. Wierzymy, że dzięki temu partnerstwu będziemy mogli jeszcze skuteczniej przyczyniać się do rozwoju innowacji w sektorze ochrony zdrowia.

Sztuczna inteligencja w medycynie

Jednym z naszych flagowych produktów jest Medbase – zaawansowane oprogramowanie do automatycznego tworzenia grafików medycznych, które pozwala na efektywne zarządzanie czasem pracy kadry medycznej, równocześnie podnosząc wydajność pracy lekarzy . Dzięki integracji z Klastrem Life Science, będziemy mogli współpracować z innymi czołowymi podmiotami w sektorze medycznym, aby udoskonalić nasze produkty i wprowadzić nowe innowacje.

Dołączenie do Klastera Life Science to dla nas nie tylko okazja do podzielenia się naszą wiedzą i doświadczeniem, ale także do czerpania z bogatego zasobu doświadczeń i wiedzy innych członków klastra. Jest to również okazja do nawiązania nowych, wartościowych partnerstw i realizacji wspólnych projektów, które przyczynią się do poprawy jakości opieki zdrowotnej w Polsce i na świecie.

Na koniec, chcielibyśmy podziękować Klasterowi Life Science za tę szansę i cieszymy się na owocną współpracę. Wierzymy, że nasze doświadczenie i kompetencje w dziedzinie sztucznej inteligencji oraz medycyny pozwolą nam wnieść wartościowy wkład do tej dynamicznie rozwijającej się społeczności. Jesteśmy podekscytowani możliwościami, które niesie ze sobą ta współpraca, i nie możemy się doczekać, co przyniesie przyszłość.

Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca z Klastrem Life Science przyniesie wymierne korzyści zarówno dla naszej firmy, jak i dla całego sektora opieki zdrowotnej. Przede wszystkim, dostęp do wiedzy i doświadczenia innych członków klastra umożliwi nam jeszcze lepsze wykorzystanie sztucznej inteligencji i dostosowanie naszych produktów do potrzeb sektora medycznego.

Poza tym, jest to również fantastyczna okazja do podjęcia wspólnych działań badawczych i rozwojowych. Razem z innymi członkami klastra, będziemy mogli prowadzić interdyscyplinarne projekty, które przyczynią się do dalszego rozwoju innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie medycyny.

Będziemy też mogli skorzystać z możliwości networkingowych, które oferuje przynależność do klastra. Dzięki temu będziemy mogli nawiązać nowe, wartościowe kontakty biznesowe, które przyczynią się do dalszego rozwoju naszej firmy.

Technologie a system ochrony zdrowia

W MB AI jesteśmy przekonani, że nasze przystąpienie do Klastera Life Science w Krakowie to początek nowego, ekscytującego rozdziału w naszej historii. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jakie nowe możliwości otworzą się przed nami dzięki tej współpracy i gdzie nas zaprowadzi rewolucja sztucznej inteligencji w medycynie. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszej pasji do innowacji i dążeniu do doskonałości, przyczynimy się do dalszego rozwoju klastra i sektora opieki zdrowotnej jako całości.